23 maja 2016 w godz.10.00-15.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie miał miejsce Festiwal Aktywności Młodzieżowej - wydarzenie zorganizowaliśmy na podsumowanie projektu "Potrzebujemy Informacji!" współfinansowanego w ramach Programu Erasmus+.

Na Festiwal przybyło ponad 80 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze swoimi nauczycielami z całego województwa lubelskiego. W czasie wydarzenia młodzi ludzie mieli okazję nie tylko dowiedzieć się jak być aktywnym obywatelem, poznać możliwości które niesie za sobą zaangażowanie w działania Organizacji Pozarządowych czy Młodzieżowej Rady Miasta oraz świętować 20 lecie Wolontariatu Europejskiego, ale też poznać dobrze swoich rówieśników i zawrzeć nowe przyjaźnie. To wszystko było możliwe poprzez uczestnictwo w grze edukacyjnej "Oblicza aktywności" która w postaci mini warsztatów, pracy grupowej, dyskusji i spotkań z ekspertami wyposażyła młodzież w wiedzę i kompetencje, które mieli okazję przetestować układając 8 złotych porad jak nie przespać młodości- rekomendacje dla rówieśników jak być aktywnym i spełnionym młodym członkiem społeczeństwa.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin, Młodzieżowa Rada Miasta, punkt Eurodesk działający przy Fundacji Sempre a Frente, Warsztaty Kultury, Fundacja Teatrikon, Media and Youth, Projektor Wolontariat Studencki, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw.

Było o nas głośno!

Zapraszamy do przeczytania i posłuchania na http://moje.radio.lublin.pl/mlodzi-i-aktywni-opanowali-lublin.html

I do obejrzenia galerii zdjęć wydarzenia na naszym Facebooku!

https://web.facebook.com/SempreaFrente/photos/?tab=album&album_id=1036069393150347

Wydarzenie patronatem medialnym objęły wydarzenie Kurier Lubelski i Radio Lublin.