23 maja 2016 w godz.10.00-15.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie miał miejsce Festiwal Aktywności Młodzieżowej - wydarzenie zorganizowaliśmy na podsumowanie projektu "Potrzebujemy Informacji!" współfinansowanego w ramach Programu Erasmus+.

Na Festiwal przybyło ponad 80 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze swoimi nauczycielami z całego województwa lubelskiego. W czasie wydarzenia młodzi ludzie mieli okazję nie tylko dowiedzieć się jak być aktywnym obywatelem, poznać możliwości które niesie za sobą zaangażowanie w działania Organizacji Pozarządowych czy Młodzieżowej Rady Miasta oraz świętować 20 lecie Wolontariatu Europejskiego, ale też poznać dobrze swoich rówieśników i zawrzeć nowe przyjaźnie. To wszystko było możliwe poprzez uczestnictwo w grze edukacyjnej "Oblicza aktywności" która w postaci mini warsztatów, pracy grupowej, dyskusji i spotkań z ekspertami wyposażyła młodzież w wiedzę i kompetencje, które mieli okazję przetestować układając 8 złotych porad jak nie przespać młodości- rekomendacje dla rówieśników jak być aktywnym i spełnionym młodym członkiem społeczeństwa.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta Lublin, Młodzieżowa Rada Miasta, punkt Eurodesk działający przy Fundacji Sempre a Frente, Warsztaty Kultury, Fundacja Teatrikon, Media and Youth, Projektor Wolontariat Studencki, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw.

Było o nas głośno!

Zapraszamy do przeczytania i posłuchania na http://moje.radio.lublin.pl/mlodzi-i-aktywni-opanowali-lublin.html

I do obejrzenia galerii zdjęć wydarzenia na naszym Facebooku!

https://web.facebook.com/SempreaFrente/photos/?tab=album&album_id=1036069393150347

Wydarzenie patronatem medialnym objęły wydarzenie Kurier Lubelski i Radio Lublin.

 

 

Tuż przed Festiwalem Aktywności Młodzieżowej, by wprowadzić się w klimat wydarzenia, zapraszamy młodzież, na kolejne i ostatnie już spotkanie z lubelskimi decydentami organizowane w Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży w Lublinie. Spotkanie odbędzie się w czwartek 19 maja o godz. 17.30.

Zapraszamy serdecznie!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 2-3 gimnazjum oraz 1-2 szkół ponadgimnazjalnych wraz z z nauczycielami z terenu Lubelszczyzny do udziału w Festiwalu Aktywności Młodzieżowej, który odbędzie się 23 maja 2016r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w Trybunale Koronnym w Lublinie. Wydarzenie będzie miało charakter gry edukacyjnej połączonej z dyskusją na temat aktywnego udziału młodzieży w życiu społecznym i publicznym.

W czasie aktywności festiwalowych uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności z zakresu przygotowania i realizowania inicjatyw młodzieżowych, polityki młodzieżowej, pozyskiwania informacji o wydarzeniach skierowanych do młodych ludzi, wolontariatu krajowego, będą mogli porozmawiać z ekspertami w tych dziedzinach oraz mieli możliwość zapoznania się z działalnością organizacji pozarządowych w Lublinie.

Ponadto, w 2016 roku obchodzimy dwudziestolecie Wolontariatu Europejskiego - podczas Festiwalu uczestnicy będą mieć możliwość uzyskania informacji czym jest Wolontariat Europejski, w jaki sposób można wyjechać na wolontariat do innego kraju jak również porozmawiać z wolontariuszami zagranicznymi, którzy obecnie przebywają w Lublinie.

Organizator zapewnia zwrot kosztów dojazdu dla uczestników spoza Lublina (na podstawie przedłożonych biletów).
W czasie wydarzenia jest przewidziany poczęstunek.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15.05.2016r.

 Link do zgłoszenia

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują:
Kurier Lubelski i Radio Lublin

 

 

Przypominamy, że w weekendy w naszym Centrum Informacji Młodzieżowej w godzinach 9-15 prowadzimy konsultacje dla:
- młodzieży i młodych dorosłych w wieku (14-24 lata)
- nauczycieli
- rodziców
- pracowników organizacji pozarządowych pracujących z młodzieżą
-pedagogów/psychologów szkolnych

Zapraszamy!

Za nami połowa warsztatów dotyczących zaangażowania w życie społeczne, aktywności młodych ludzi i wolontariatu, prowadzonych w lubelskich gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. Odbyliśmy już 20 z 40 zaplanowanych spotkań warsztatowo-informacyjnych.

Przypominamy, że w ramach zajęć poruszamy tematykę:
-zaangażowania młodzieży w różne formy życia społecznego i publicznego
- wolontariatu międzynarodowego
-wchodzenia na rynek pracy
-lokalnych, krajowych i międzynarodowych programów edukacyjnych dla młodzieży
Szkoły zainteresowane, tym aby i u nich odbyły się takie spotkania zapraszamy do kontaktu drogą meilową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefoniczną pod numerem: 690-008-018.

W nowym semestrze ruszamy z nową energią i zapałem, aby przekazywać młodym ludziom jak najwięcej wartościowych informacji i umiejętności, które przyczynią się do zwiększenia ich aktywności w sferze społeczno-publicznej.

Zdjęcia:

 

W nowym roku zapraszamy młodzież w wieku 16-24 lata na kolejne spotkanie organizowane w Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży w Lublinie w dniu 25 lutego. Przyjdźcie o godz. 16.30 i przekonajcie się, że praca w Urzędzie Miasta może być naprawdę interesująca. 

Zapraszamy młodzież w wieku 16-24 lata na drugie już spotkanie organizowane w Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży w Lublinie w czwartek 19 listopada. Tym razem czekać na Was będą lubelscy specjaliści od europejskich funduszy, projektów i współpracy międzynarodowej, odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania, podyskutują i pomogą rozwiązać trudne zadania, które dla Was przygotowali, choć po warsztatach w szkołach, myślimy że świetnie dacie sobie radę sami.

Czekamy na Was w CIRM 19 listopada o godzinie 17.00!

Zapraszamy młodzież w wieku 16-24 lata na pierwsze z czterech spotkań organizowanych w Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży w Lublinie już w ten czwartek 24 września - będziecie mogli spotkać się z przedstawicielami lubelskich organizacji pozarządowych. Porozmawiać, dowiedzieć się jak pracują, co ciekawego robią i jak można się zaangażować w ich działania i oczywiście uczestniczyć w mini-warsztatach, które dla Was przygotowali.

Czekamy na Was w CIRM 24 września o godzinie 17.00!

Za nami pierwsze spotkania warsztatowe w szkołach zakończone sukcesem.

Coraz więcej klas jest zainteresowanych informacją młodzieżową- bardzo nas to cieszy!

Czekamy na więcej Waszych zgłoszeń, chętnie przybędziemy do Waszej szkoły podzielić się wiedzą na temat aktywności społecznej, możliwości wpływu, dialogu i podejmowania decyzji przez młodzież i wzbogacić Was w nowe kompetencje.

Piszcie meile: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lub dzwońcie pod numer : 690-008-018

Informujemy, że spotkania z naszą konsultantką w lipcu odbywają się w soboty między 9 a 15. Zapraszamy!

Mamy nadzieję, że nie minął zapał i nadal jesteście pełni entuzjazmu po Europejskim Tygodniu Młodzieży.

Na osoby chętne by dowiedzieć się więcej o informacji młodzieżowej nasza konsultantka czeka w Centrum Informacji Młodzieżowej ze wszystkimi odpowiedziami w czerwcowe wtorki od 16.00.

Zapraszamy!