W grudniu podsumowujemy projekt „Polonijny Klub Wolontariusza w Gruzji” – to był pracowity, pełen sukcesów oraz pięknych chwil rok. Mamy nadzieję, że 2017 będzie równie dobry, czego życzymy sobie i Państwu!

A z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia oraz zapraszamy na Koncert świąteczny z polskimi tradycjami, szopką i kolędami, który już 25 grudnia w Polskiej Szkole im. Św. Królowej Jadwigi w Tbilisi.

Czytaj więcej...

Przedstawiamy kilka zdjęć z realizacji mini-projektu kolejnej z grup wolontariuszy Klubu, mającego na celu promocję zachowań proekologicznych.

Projekt nosi tytuł „Zielony kraj”  a jego liderką jest Tereza, która razem ze swoją grupą prowadzi warsztaty ekologiczne w szkołach, porządkuje parki w Tbilisi oraz sadzi drzewa.

Zobaczcie jak przebiega ich praca.

Czytaj więcej...

Przestawiamy kilka zdjęć z realizacji mini-projektu drugiej z grup wolontariuszy Klubu.

Działania projektu pt. „Poznaj z nami Europę”, którego liderem był Luka, odbywały się na w październiku i miały na celu zapoznanie i integrację młodzieży w wieku 14-17 lat z Ośrodka dla dzieci w Tbilisi z różnymi kulturami Europejskimi,  pokazanie im innych możliwości rozwoju i zdobywania doświadczenia niż te, które znają ze swojego środowiska.

Czytaj więcej...

Przestawiamy kilka zdjęć z realizacji mini-projektu jednej z grup wolontariuszy Klubu.

Działania projektu pt. „Uśmiechnij się!”, którego liderem była Ana, odbyły się na przełomie września i października i miały na celu zapewnienie wsparcia psychologicznego i materialnego dzieciom z domu dziecka w Tbilisi.

Wolontariusze zorganizowali dla nich trzydniowe wydarzenie, w którego ramach przygotowali dla dzieci warsztaty, zabawy, integrację, wspólną naukę piosenek i tańców, grę w piłkę, a także konkursy i poczęstunek.

Czytaj więcej...

Od 30 sierpnia do 3 września przedstawicielki naszej Fundacji wizytowały Klub Wolontariusza w Tbilisi. Przez 4 dni szkolenia trenerki a zarazem mentorki pracowały z wolontariuszami  w czasie warsztatów dotyczących tworzenia projektów, rekrutowania, promocji oraz uaktywniania społeczności lokalnej. Uczestnicy przedyskutowali też i dopracowali ich pomysły na mini-projekty, które będą realizować lokalnie.  Wolontariusze są bardzo kreatywni, więc cieszymy się, że niedługo przedstawimy zdjęcia z ich przebiegu.

Czytaj więcej...

Już zaraz, w dniach od 31  sierpnia do 3 września do Polonijnego Klubu Wolontariusza w Tbilisi przyjedzie z wizytą reprezentacja Fundacji Sempre a Frente. Trenerki będą pracować z wolontariuszami nad przygotowywanymi przez nich mini-projektami i przeprowadzą warsztaty doszkalające młodzież w tematyce ich realizacji. Trzymamy kciuki za owocną pracę i zapraszamy już niedługo do oglądania foto-relacji z wizyty w Gruzji!

Miesiące wakacyjne dla wolontariuszy Klubu są bardzo pracowite- poza regularnymi spotkaniami przeprowadzili kilka bardzo ciekawych akcji związanych z sekcjami tematycznymi klubu, między innymi : promocja Klubu Wolontariusza, zabawy i malowanie z dziećmi w parku Deda Ena, oczyszczanie parków i upiększanie opuszczonych miejsc i przeprowadzenie serii wywiadów z przechodniami w Tbilisi na temat ich wiedzy o Polsce.

Czytaj więcej...

Członkowie Klubu Wolontariusza przy Polskiej szkole im św. Królowej Jadwigi w Tbilisi angażują się w działania pielęgnujące historię i pamięć o Polsce w Gruzji. Ostatnio, 2 lipca, odwiedzili i posprzątali groby Polaków na cmentarzu Kukia w Tbilisi

Czytaj więcej...

Po powrocie z Polski spotkania Klubu Wolontariusza odbywają się co tydzień po 2-4 godziny. Członkowie Klubu zapraszają młodych ludzi, rozmawiają o działaniach i planach Klubu i jego sekcji, dzielą się z nimi doświadczeniem, które otrzymali podczas warsztatów w Nasutowie. Pracują też intensywnie nad mini-projektami oraz obmyślają mniejsze działania wolontariackie, które planują przeprowadzić w czasie wakacji.

Czytaj więcej...

18 czerwca Klub Wolontariusza przy Polskiej szkole w Tbilisi zorganizował Wieczór Polski.
Głównym tematem wydarzenia była promocja nauki, wyjazdów do Polski na kolonie letnie i wycieczki i  prezentacja na rzutniku tego, co w Polsce najpiękniejsze: geografii i zabytków. W czasie tego wieczoru odbyła się również recytacja polskich wierszy, śpiewanie polskich piosenek o wakacjach i polskiej ziemi, a na koniec tańce. Po występach uczestnicy i goście mogli poczęstować się ciasteczkami i napojami.
Na wydarzenie zaproszono wiele osób: nauczycieli i dyrekcję, członków rodzin i bliskich naszych wolontariuszy oraz wszystkie chętne osoby interesujące się Polskością.

Czytaj więcej...