Fundacja Sempre a Frente jest Regionalnym Punktem Informacyjnym sieci Eurodesk Polska w województwie lubelskim. 

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych.
Eurodesk to przede wszystkim informacja o możliwościach w Europie - dla młodzieży i osób pracujących z młodzieżą. Edukacja, szkolenia, mobilność, fundusze - to główne obszary zainteresowania naszych odbiorców. Więcej na temat Programu Eurodesk Polska: http://www.eurodesk.pl/.
Poinformujemy o polityce młodzieżowej Unii Europejskiej, pomożemy znaleźć partnerów do projektów, pokażemy jak znaleźć staż, wolontariat, czy otrzymać stypendium.
Prowadzimy EUROLEKCJE w szkołach, czyli zajęcia, które mają na celu przybliżenie możliwości jakie stoją przed młodym Europejczykiem, pokazujemy jak można włączyć się aktywnie w życie społeczne i korzystać z programów unijnych.
Europraca, Euroszanse, Eurostudia, Eurowolontariat, Młodzież Ma Głos - to tematy lekcji, które chętnie przeprowadzimy w szkołach.
Lekcje Eurodesk Polska przeznaczone są przede wszystkim dla uczniów drugich i trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych. Młodzież w wieku 17 - 19 lat może decydować o swojej przyszłości w Unii Europejskiej.
Studia? Praca? Gap year? To pytania, które zadaje sobie niemal każdy osiemnastolatek. Praca społeczna i udział w projektach młodzieżowych - to możliwości zdobywania doświadczeń, z których każdy człowiek stojący u progu swojej dorosłości powinien sobie zdawać sprawę.
Jeśli chcecie, by taka lekcja została przeprowadzona w Waszej szkole możecie nas zaprosić! Wystarczy napisać maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Konsultantką Eurodesk w woj. lubelskim jest Monika Mieleszko-Kuwałek: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.