Dołącz do Nieformalnej Grupy Video i naucz się z nami tworzyć ciekawe treści, zupełnie za darmo. 

Podczas 7 spotkań, przejdziemy wspólnie przez najważniejsze tematy teoretyczne w produkcji filmowej i wcielimy zdobytą wiedzę w praktykę. Dzięki działaniu na prawdziwym przypadku dowiesz się jak wygląda produkcja filmu promocyjnego i jakie wyzwania czekają przyszłego twórcę video. Projekt ma na celu zwiększenie medialnych i komunikacyjnych kompetencji uczestników. Dokładne tematy spotkań opisane są poniżej. 

Spotkania będą odbywały się co tydzień, w ustalonych wspólnie terminach. Organizator zapewnia przerwę kawową. 

Co zyskujesz?
praktyczną wiedzę, zaświadczenie o uczestnictwie, materiał do portfolio, niezapomnianą przygodę, nowe kontakty i dobrą zabawę ☺

Zgłoszenia do grupy przyjmujemy do 22.02 w tym Formularzu

Tematy spotkań: 

  1. Pierwsze spotkanie 26.02.2020 g. 18:00 – zapoznanie się, podstawowe informacje na temat tego jak wygląda produkcja filmowa w mniejszej i większej skali. Ustalenie dokładnych terminów kolejnych spotkań.
  2. Przegląd inspiracji w temacie filmów promocyjnych. Analiza komunikacji zewnętrznej organizacji i wyznaczenie celów produkcji materiału video. Burza mózgów na temat zawartości i formatu video. (02-08.03)
  3. Zapoznanie z darmowymi (i nie tylko) narzędziami w pracy filmowca. Bazy muzyki, grafik, programów do montażu. Omówienie podstawowych zasad prawa autorskiego. Wybór koncepcji docelowej. (16-22.03)
  4. Ćwiczenia ze sprzętem. Analizujemy światło, różne kwestie techniczne nagrywania, dźwięk. Podział zadań i ról w projekcie. (23-29.03)
  5. Spotkanie z wybranymi osobami z Fundacji w celu przeprowadzenia wywiadów / uzyskanie dostępu do materiałów archiwalnych, jeżeli będzie taka potrzeba / nagranie materiałów reportażowych z działania organizacji. (wiele terminów, koniec etapu 05.04)
  6. Postprodukcja materiału. (05-12.04)
  7. Kolaudacja stworzonego materiału. Zaplanowanie promocji video w mediach, stworzenie zarysu projektu solidarnościowego. (12-19.04)

 

Jest to program pilotażowy, który chcielibyśmy wdrożyć na większą skalę w formie projektu solidarnościowego, dlatego dodatkowym plusem Twojego zgłoszenia jest chęć zaangażowania się w dalszy rozwój grupy. ☺

Nie wiesz czym jest projekt solidarnościowy? 

🡪Tutaj znajdziesz odpowiedź


Serdecznie zapraszamy!