Fundacja Sempre a Frente serdecznie zaprasza na Symulację Obrad Rady Miasta, która odbędzie się  11 czerwca (w najbliższy poniedziałek!) w godzinach 10:00-13:00 w Sali Obrad Rady Miasta Lublin w Ratuszu na Placu Króla Władysława Łokietka 1 w Lublinie.

Będzie to wydarzenie skierowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych, członków Młodzieżowej Rady Miasta oraz przedstawicieli samorządów uczniowskich z całego województwa lubelskiego, wspierane przez ekspertów.

Uczestnicy wcielą się w rolę radnych - członków poszczególnych komisji Rady Miasta.

Zadaniem poszczególnych grup dyskusyjnych będzie przygotowanie uchwał, które następnie zostaną poddane głosowaniu podczas obrad Rady. Przed każdym głosowaniem odbędzie się dyskusja z możliwością zgłaszania poprawek.

W wyniku obrad, Radni przygotują i uchwalą 6 uchwał, które następnie zostaną przekazane Radzie Miasta Lublin i Prezydentowi Lublina.

Dyskusje wspomogą rozwój świadomości politycznej, a także tolerancję i umiejętność argumentacji wśród młodych ludzi. Jest to także okazja do rozwoju współpracy w grupie oraz krytycznego myślenia na ważne tematy, w których młodzi ludzie powinni mieć głos.

 

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się za pośrednictwem poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Projekt jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+