Zapraszamy na foto-relację z wernisażu wystawy  SHOW ME THE WORLD, wydarzenia finałowego wymiany młodzieżowej PHOTO-EYE, który odbył się 16 kwietnia w CSK.

Wystawę można oglądać do 20 maja!

 

Wernisaż, który odbył się 16 kwietnia okazał się dużym sukcesem- dziękujemy za tak liczne przybycie! Naszym uczestnikom wymiany jest niezmiernie miło, że wykazaliście takie zaangażowane zainteresowanie ich pracami oraz samą tematyką projektu. Mamy nadzieję, że do końca trwania wystawy jeszcze dużo nowych osób ją odwiedzi.

Wystawa SHOW ME THE WORLD jest zwieńczeniem polsko-grecko-angielskiej wymiany młodzieżowej, która odbywała się między 10 a 17 kwietnia 2018r. na terenie Lublina i Nasutowa.

Prace zgromadzone na wystawie to fotografie wykonane przez uczestników projektu, które ukazują jak poprzez zdjęcia postrzegamy Świat i otaczają nas rzeczywistość i jak kształtują się nasze postawy wobec takich kwestii jak tolerancja, równość czy dyskryminacja a także samotność czy wolność wyrazu.

O projekcie "PHOTO-EYE": Jesteśmy społeczeństwem obrazkowym, treści oparte na przekazie wizualnym są wszechobecne w naszej kulturze, mediach, są nośnikiem informacji na temat otaczającego nas świata i emocji z nimi związanych. W dobie smartfonów każdy z nas posiadając telefon w swojej kieszeni w każdym momencie może wykonać fotografię rzeczywistości i przedstawić ją albo rzetelnie albo w odpowiednim dla swojej wizji kontekście. Tworzenie szokujących treści medialnych czy fake newsów bazujących na tylko wycinku całości obrazu staje się powoli czymś normalnym, my chcemy wyczulić innych na takie zabiegi. Dzięki naszemu projektowi chcemy szerzyć wśród młodych ludzi świadomość o sile i możliwościach drzemiących w mediach, a w szczególności fotografii, która jest dziś tak szeroko dostępna. Poprzez nasze fotografie chcemy pokazać różne punkty widzenia na ważne społecznie tematy.

 

Wystawę można oglądać do 20 maja w Alei Kultur na poziomie 3 w Centrum Spotkania Kultur w  Lublinie.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Projekt PHOTO-EYE jest współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Więcej zdjęć z wystawy oraz relacje medialne znajdziecie na naszym Facebooku.

Zdjęcia z wernisażu w dużej mierze są autorstwa p. Jarka Witkowskiego - Uchwycone migawką  – dziękujemy za tak piękną dokumentację naszego wydarzenia!