Fundacja Sempre a Frente zaprasza do udziału w projekcie „Miejski Aktywator Młodzieżowy”, realizowanym w ramach zadania publicznego „Miasto Kultury” oraz z okazji lubelskich obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości „Lublin 1918 – 2018. Inspiruje nas Wolność”. 

W ramach projektu zapraszamy młodzież z Lublina do tworzenia mini-inicjatyw lokalnych realizowanych w okresie maj-listopad 2018. 
Z każdej ze szkół, przy pomocy nauczycieli/pedagogów, zostanie wytypowana jedna grupa projektowa (10 osób w wieku 14-18 lat), która otrzyma kompleksowe wsparcie przy realizacji mini-inicjatywy na temat dotyczący obchodów 100-lecia niepodległości Polski, ze szczególnym uwzględnieniem jej lubelskiego wymiaru i lubelskich obchodów. 
Na realizację projektu każda grupa otrzyma środki w wysokości 1000 zł do wykorzystania na wszelkie niezbędne przy realizacji inicjatyw materiały. 

Uroczystym podsumowaniem projektu będzie Młodzieżowy Festiwal Niepodległości, który odbędzie się na jesieni w Trybunale Koronnym w Lublinie a uczestnicy Miejskiego Aktywatora Młodzieżowego będą honorowymi uczestnikami tego wydarzenia. 

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w projekcie? 
Zainteresowane grupy młodzieży będą mogły skorzystać ze spotkań informacyjnych, podczas których zostanie zaprezentowana idea mini projektów oraz zasady uczestnictwa w Miejskim Aktywatorze Młodzieżowym. 
Szczegółowy scenariusz spotkań dobierany będzie do specyfiki konkretnej grupy (wg wstępnej rozmowy z pedagogami i osobami wspierającymi oraz zgłaszanych potrzeb przez młodych ludzi). 

Wybór 5 grup projektowych zostanie dokonany na podstawie zgłoszeń zbieranych podczas spotkań informacyjnych. 
Każda grupa następnie zostanie odpowiednio przygotowana do realizacji własnych inicjatyw poprzez udział w obowiązkowych warsztatach. Podczas realizacji i przygotowań do mini-projektów, grupy będą wspierane przez mentora i chętnych nauczycieli oraz pedagogów zaangażowanych w projekt. 

Zapraszamy do umawiania się na spotkania informacyjne w szkołach do 30 marca 2018 roku. 
  
Dane kontaktowe 
Fundacja Sempre a Frente 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
tel. 690 008 018