W ramach projektu „Aktywator Młodzieżowy”, wspieranego ze środków uzyskanych dzięki współpracy z Funduszem Inicjatyw Obywatelskich, wybrane 10 grup uczniów z 10 szkół z województwa lubelskiego rozpoczęły działania projektowe nad stworzeniem inicjatyw lokalnych w swoich miejscowościach.

Młodzież wraz z nauczycielami po odbytych szkoleniach i warsztatach, na których nauczyli się pracować w grupie, współpracować i dzielić obowiązkami, rozpoczęła przygotowania do realizacji autorskich mini- projektów. W ramach projektu będą realizować akcje dla swoich rówieśników, społeczności lokalnej (np. dla seniorów, przedszkoli, domów dziecka, itp.) oraz dla całych miejscowości.   

Tematyka pomysłów jest różnorodna i uczniowie są wyjątkowo pomysłowi.

Zakres jest bardzo szeroki, począwszy od warsztatów artystycznych, spotkań zimowych, sportowych poprzez festiwale muzyczne, konkursy filmowe, czy bale dla uczniów.

Zachęcamy do śledzenia dalszych etapów realizacji mini-projektów, które na bieżąco będą publikowane na stronie Fundacji Sempre a Frente oraz portalu społecznoścowym Facebook oraz Instagram.