W ostatni weekend - 17/18 marca przyszli Młodzieżowi Strażnicy Leśni Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego spotkali się na kolejnych, szóstych już, warsztatach tematycznych.

Tym razem warsztaty przybrały formę stricte praktyczną i ich zdecydowana większość odbyła się w lesie - a więc naturalnym "miejscu pracy" strażnika leśnego.

W piątek 17 marca odbyły się warsztaty ornitologiczne, które poprowadził Pan Piotr Deptuś z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych (oddział Lubartów). Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym odbyła się wyprawa do lasu w poszukiwaniu i podsłuchiwaniu wiosennego śpiewu ptaków.

W sobotę 18 marca odwiedzili nas dobrze znani pracownicy Nadleśnictwa Lubartów, którzy podczas trwającej blisko 4 godziny wyprawy do lasu, opowiadali młodzieży szczegółowo o specyfice pracy leśników. Przyszli adepci mieli okazję w praktyce mierzyć długość i średnicę ściętych drzew, uczyli się jak prawidłowo znakować drzewa, mieli możliwość spróbowania jak smakuje świeża żywica oraz jeszcze bliżej poznać specyfikę Lasów Kozłowieckich.

Na podsumowanie warsztatów, każdy uczestnik aby zaliczyć warsztaty, musiał znaleźć jeden "skarb lasu" i opowiedzieć o nim w kilku słowach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Projekt "Młodzieżowa Straż Leśna" jest realizowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności