W dniach 17 - 24 lutego na profilu Fundacji na portalu Facebook można było oddawać głosy na najlepszą propozycję logotypu Młodzieżowej Straży Leśnej.

Głosować można było na 8 propozycji przygotowanych przez uczestników projektu "Młodzieżowa Straż Leśna". Sposób głosowania był bardzo prosty: na facebookowym profilu Fundacji został utworzony album ze zdjęciami - propozycjami logotypów wraz z instrukcją dotyczącą tego, jak głosować. Głosowanie miało charakter otwarty i odbywało się poprzez dodawanie polubień, czyli popularnych "lajków" pod propozycją, na którą osoba chciała oddać głos. Taki sposób głosowania pozwolił nam na dotarcie nie tylko do uczestników projektu i ich szkół ale i szerokiego grona odbiorców działań Fundacji, którzy również mogli oddać swój głos.

W konkursie łącznie oddano 1181 głosów (lajków), z czego poprawnie oddanych zostało 1156 głosów (1 osoba mogła zagłosować tylko 1 raz, oddanie głosu na więcej niż 1 propozycję skutkowało anulowaniem głosów danej osoby).

Po podliczeniu wszystkich "lajków" oraz odjęciu głosów oddanych niezgodnie z regulaminem okazało się, iż 4 propozycje zdecydowanie wyróżniły się spośród wszystkich.

Poniżej prezentujemy 4 propozycje, które zdobyły największą liczbę głosów:

Miejsce 1 - 252 głosy

Miejsce 2 - 250 głosów

Miejsce 3 - 238 głosów

Miejsce 4 - 207 głosów

4 zwycięskie propozycje posłużą do opracowania ostatecznej wersji logotypu Młodzieżowej Straży Leśnej.

Pragniemy podziękować autorom wszystkich prac za wysiłek włożony w przygotowanie propozycji logotypów oraz wszystkim głosującym za udział w głosowaniu.

Projekt "Młodzieżowa Straż Leśna" jest realizowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności