W dniach 18 – 20 stycznia 2017 roku, przedstawicielka Fundacji Sempre a Frente reprezentowała Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Lublin na spotkaniu rocznym konsultantów sieci Eurodesk Polska. W spotkaniu wzięło udział ponad 30 osób z całej Polski, również w imieniu Regionalnych oraz Lokalnych punktów Eurodesk. Wydarzenie poprowadzili pracownicy Krajowego Biura Eurodesk Polska, a w uroczystościach powitalnych wzięła udział pani Anna Salamończyk – Mochel - dyrektor programu Erasmus + oraz Audrey Firth – dyrektor Eurodesk Brussels Link.

Pierwszy dzień spotkania rocznego dotyczył prezentacji działań zrealizowanych w ciągu 2016 roku, a także nadchodzących planów na obecne miesiące. Warto zaznaczyć, iż tegoroczne uroczystości i wydarzenia będą nacechowane również na świętowanie 30 – lecia programu Erasmus +, dzięki czemu każde działania będą jedyne w swoim rodzaju. Przykładem będą obchody Europejskiego Tygodnia Młodzieży w maju, gdzie wszelkie instytucje i organizacje związane z sektorem młodzieży będą miały możliwość włączyć uczniów, bądź studentów i zaangażować ich w działania lokalne oraz inicjatywność w społeczeństwie. Cieszymy się również, że wzięliśmy udział w krótkim szkoleniu organizowanym w ramach sektora KA3 i wspólnie mogliśmy opowiadać o doświadczeniach i pomysłach, jakie organizowane były w Polsce właśnie w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży.

Podczas spotkania poznaliśmy również więcej szczegółów na temat Europejskiego Korpusu Solidarności, w której to inicjatywie coraz bardziej planujemy wziąć udział! Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej: https://europa.eu/youth/Solidarity_pl

Przy okazji podsumowań omówiliśmy działania wszystkich polskich organizacji promujących kampanię Time to Move i możemy z radością poinformować, iż wśród 19 krajów UE oraz państw członkowskich, Polska zajęła drugie miejsce za zorganizowanie ponad 100 wydarzeń, gdzie również i Fundacja Sempre a Frente przyczyniła się do osiągnięcia tak rekordowego wyniku!

W ramach spotkania, regionalni konsultanci mieli możliwość podzielić się z innymi uczestnikami dobrymi praktykami stosowanymi w ramach działań Eurodesk - podczas tych prezentacji poznaliśmy między innymi przykłady praktycznej i efektownej współpracy z miejskimi bibliotekami, czy niecodziennego sposobu mobilnej promocji Eurodesku poprzez rower miejski. Fundacja Sempre a Frente mogła się pochwalić zrealizowanymi otwartymi spotkaniami konsultacyjnymi, które miały charakter nieformalny, a dodatkowo odegrały rolę wieczornych tandemów językowych, a o nich można było poczytać na Fundacyjnym profilu platformy Facebook.

Podsumowując, dzięki spotkaniu rocznemu odświeżyliśmy znajomości z różnorodnymi organizacjami i instytucjami zaangażowanymi w sieć informacyjną Eurodesk i na nadchodzące miesiące jesteśmy pełni entuzjazmu i jak zwykle gotowi do szerzenia informacji młodzieżowej wśród społeczności lokalnej Lublina i nie tylko! Zapraszamy do śledzenia profilu społecznościowego działu programowego Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży oraz Fundacyjnego Instagrama (_sempreafrente_) a na wszelkie pytania i konsultacje zapraszamy do kontaktu z naszą konsultantką, Moniką Mieleszko, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.        

Poniżej krótka relacja fotograficzna ze spotkania rocznego w Warszawie.