4 stycznia odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Straży Leśnej – tym razem przyszłych strażników czekały praktyczne działania w zimowym terenie.

Przed południem w mrozie i śniegu przeszli oni przez ścieżkę dydaktyczną Kopanina, gdzie poznali charakterystykę pracy leśnika, zdobyli wiedzę na temat budowy lasu oraz mieszkających w nim zwierząt. Dowiedzieli się też, jak na przykład odróżnić trop psa od wilka, co później przydało się im w drugiej części dnia - jedna z grup znalazła najprawdopodobniej wilcze ślady!

Po południu akcją dowodził znany wszystkim z wcześniejszych warsztatów Pan Robert „Borsuk” Polak, sierżant Wojska Polskiego i były żołnierz Zgrupowania Bojowego „Alfa”. Młodzi strażnicy zostali podzieleni przez niego  na 6 grup  i wzięli udział w biegu na orientację przez las Kozłowiecki. W każdej grupie został wyznaczony dowódca, radzik, kierunkowy, skryba i obserwatorzy. Strażnicy za zadanie mieli pokonać trasę 2-3km  przez las do miejsca docelowego w Domu Nasutów w jak najkrótszym czasie, a przy tym nie dać się złapać oddziałowi tropiącemu oraz odnaleźć miejsce zrzutu czekolady.

Wszystkie grupy, z mniejszymi i większymi przygodami oraz sukcesami na kontach, dotarły z powrotem do ośrodka na obiad. Tam po posiłku zostały zebrane propozycje logotypów przygotowane przez poszczególne szkoły, z których już na następnym spotkaniu zostanie wybrane  logo Młodzieżowej Straży Leśnej.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z zimowego patrolu Młodzieżowej Straży Leśnej:

Poniżej prezentujemy także propozycje logotypów, opracowane przez uczestników projektu. Wybór logotypu Młodzieżowej Straży Leśnej nastąpi podczas kolejnych warsztatów 25 lutego.

 

Projekt "Młodzieżowa Straż Leśna" jest realizowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności