W ostatnią sobotę, 10 grudnia, odbyły się kolejne warsztaty tematyczne dla przyszłych strażników leśnych. Tym razem tematyka była nieco inna – młodzi uczestniczyli w dwóch blokach tematycznych:

BLOK 1 – Projektowanie logo – czym jest logo? Do czego służy? Metody projektowania logo

BLOK 2 – Warsztaty medialne – praca  z kamerą i tworzenie własnych przekazów medialnych

Dobór tematyki jest nieprzypadkowy – praca strażnika leśnego to nie tylko monitoring lasów i dbanie o ich czystość i porządek ale również praca z ludźmi – prowadzenie spotkań informacyjnych, oprowadzanie wycieczek po ścieżkach edukacyjnych, opracowywanie własnych prezentacji – odpowiedzią na te właśnie potrzeby były warsztaty medialne.

Jeśli zaś chodzi o warsztaty projektowania logo – młodzi zdobyli wiedzę praktyczną, którą teraz wykorzystają w praktyce. Po powrocie z warsztatów uczestnicy projektu podzielą się na grupy (planowany jest podział na 9 grup) w ramach których będą opracowywać własne propozycje logotypu młodzieżowej straży leśnej. Swoje propozycję będą tworzyć do 4 stycznia kiedy to odbędą się kolejne warsztaty. Podczas nich propozycje logotypu zostaną zaprezentowane publicznie i podczas głosowania wybrana zostanie propozycja, która zostanie oficjalnym logotypem Młodzieżowej Straży Leśnej Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.

Warsztaty artystyczno-medialne były ostatnim w tym roku kalendarzowym spotkaniem w ramach projektu „Młodzieżowa Straż Leśna”.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich warsztatów:

Jednocześnie mamy już zaplanowane najbliższe spotkania, które odbędą się w styczniu i lutym 2017:

4/5 stycznia – ścieżka edukacyjna „Kopanina”, konkurs na najlepsze LOGO Młodzieżowej Straży Leśnej, orientacja w terenie z kompasem

25 lutego – warsztaty fotograficzne

Projekt "Młodzieżowa Straż Leśna" jest realizowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności