W ostatni weekend odbyły się kolejne warsztaty w ramach projektu "Młodzieżowa Straż Leśna".

W piątek 19 listopada odbyło się to, na co od dawna czekali przyszli młodzi strażnicy leśni - nocny marsz po lesie. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy i wyruszyli w trzygodzinny marsz. Podczas wyprawy mieli okazję przekonać się czym jest surwiwal w lesie i dlaczego marsz bez latarki jest bardziej efektywny. Instruktorem był Pan Robert "Borsuk" Polak - sierżant Wojska Polskiego i były żołnierz Zgrupowania Bojowego „Alfa”, uczestnik misji zagranicznych (Syria, Irak, Kosowo, Afganistan).

W sobotę 20 listopada odbyły się warsztaty z Panem Pawłem Piekarczykiem, pracownikiem Nadleśnictwa Lubartów, który opowiadał o specyfice Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego, bogactwie lasów kozłowieckich - ich faunie i florze. Ponadto, podczas części praktycznej młodzi mieli okazję poznać do czego służy i jak korzystać ze specjalistycznego sprzętu (np. miarka do mierzenia średnicy ściętego drewna czy specjalna łopata do nowych zasadzeń) a podczas quizzu odgadywali głosy wydawane przez różne ptaki zamieszkujące lasy kozłowieckie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii ze zdjęciami.

 

Kolejne, ostatnie w tym roku warsztaty odbędą się 10 grudnia.

 

Projekt "Młodzieżowa Straż Leśna" jest realizowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności