W miniony weekend, czyli 4-6 listopada na Halach Targów Lublin, mieliśmy przyjemność być częścią Lubelskiego Festiwalu Fantastyki Falkon- jedynego największego konwentu po tej stronie Wisły.

Było to niecodzienne wydarzenie i jego forma delikatnie odbiegała od typowych działań fundacyjnych, jednak zarówno nasi wolontariusze, jak i podopieczni "Przystanku Sempre" znakomicie się odnaleźli w tej przestrzeni! 

Tegoroczna XVII edycja Falkonu miała motyw główny dotyczący świata komiksu i herosów, gdzie w takich klimatach również i my się prezentowaliśmy. Nasze stoisko mieściło się w Strefie Fantastycznych Inicjatyw tuż obok stoiska naszych znajomych z PROJEKTORA, a wraz z naszymi wolontariuszami z Hiszpanii przygotowaliśmy moc atrakcji dla każdego uczestnika! Między innymi Maria i Andrea przygotowały krótkie zadania- łamigłówki dla najmłodszych, a także dla nieco starszych osób czekał komiks do wypełnienia- wszystkie te zadania były powiązane z hiszpańską kreskówką "Mortadelo y Filemón". Ponadto, na stoisku można było skorzystać z szybkiej charakteryzacji na wybraną postać fantastyczną i nauczyć się skręcać balony, by stworzyć szable i kapelusze pasujące do kostiumu pirata, bądź superbohatera. Zaskakująca atrakcją była nasza ramka fundacyjna, do której bardzo wiele osób chciało sobie robić zdjęcie na uwiecznienie przyjemnych chwil spędzonych na konwencie.

Poza tym, że nasze stoisko było interaktywne i pełne niespodzianek dla każdego, punkt Eurodesk również był aktywny w tym miejscu! Cieszymy się, że różnorodne mobilności i oferty wolontariatu europejskiego stają się coraz bardziej popularne i chcecie wiedzieć więcej!

Fundacja Sempre a Frente miała też możliwość prowadzić punkt programu tuż po rozpoczęciu festiwalu! Dorota Ryżak wraz z wolontariuszami prowadziła warsztat dla dzieci ze szkoły podstawowej, pt. „Animacje chustą KLANZA i gry taneczno-ruchowe dla dzieci".

Festiwal już się skończył, a my chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim koordynatorom i organizatorom tego wydarzenia za niesamowicie spędzony listopadowy weekend!