W dniach 21/22 października odbyły się warsztaty integracyjne dla młodzieży - przyszłych Strażników Leśnych Kozłowieckiego Parku Krajobrazowego.

Warsztaty rozpoczęły się w piątek, 21 października o godzinie 17.00 przedstawieniem założeń projektu oraz harmonogramu warsztatów do końca roku.

Po krótkiej sesji integracyjnej odbyło się wprowadzenie teoretyczne - jak należy przygotować się do wyprawy do lasu oraz jakie zasady obowiązują w lesie. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się jak orientować mapę, jak działa GPS, jak prawidłowo odczytywać mapę i planować marsz przez las oraz jakich błędów nie popełniać idąc na swoją pierwszą wyprawę. Z młodzieżą swoją wiedzą podzielił się Pan Robert Polak  ps. "Borsuk", Sierżant WP w stanie spoczynku, uczestnik wielu zagranicznych misji stabilizacyjnych, wraz ze swoim współpracownikiem. Po krótkim wprowadzeniu teoretycznym odbył się pierwszy wymarsz do lasu na krótkie rozpoznanie.

Podczas drugiego dnia warsztatów młodzież wzięła udział w kolejnych warsztatach integracyjnych, w trakcie których wspólnie opracowano Kontrakt Młodzieżowej Straży Leśnej - zbiór zasad, których przyszli strażnicy będą wspólnie przestrzegać podczas realizacji działań projektu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z warsztatów:

 

Projekt "Młodzieżowa Straż Leśna" jest realizowany ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności