W dniach 18-25 września przedstawicielka naszej Fundacji miała okazję wziąć udział w seminarium kontaktowym połączonym z elementami Job- Shadowing, gdzie wraz z innymi koordynatorami Wolontariatu Europejskiego odbyła podróż po realiach pracy wolontariusza EVS.

Wśród uczestników znalazły się osoby z takich krajów jak Rosja, Litwa, Łotwa, Ukraina, Bułgaria, Armenia, Belgia, Francja i Białoruś, którzy wraz z polskimi organizatorami i trenerami - Tomaszem Szopą, Magdą Janczuk i Tomaszem Lubotzkim wymieniali się doświadczeniem i dobrymi praktykami w pracy z wolontariuszami.

Duży ukłon należy się wszystkim osobom zaangażowanym w zorganizowanie tego projektu, ponieważ wymagało to nie lada zdolności logistycznych, a także głowy pełnej pomysłów! Bardzo kreatywne i ciekawe spotkania oraz warsztaty odbywały się w różnego rodzaju niecodziennych miejscach, m.in. w parku, lesie, podczas górskiej wspinaczki czy nawet na statku! I takie przestrzenie również umożliwiały uczestnikom czerpać inspiracje do bieżącej pracy, jak i do nowych projektów. 

Bardzo mądrze zaprojektowany notes-dziennik to kolejne narzędzie, które posłuży do rozwoju osobistego i śledzenia wszystkich procesów uczenia wolontariuszy! 

Kolejnym świetnym pomysłem było jednodniowe odwiedzanie różnorodnych organizacji działających w Gruzji, co pozwoliło nam nawiązać partnerstwo i dzięki temu mamy kolejne miejsce, do którego możemy wysłać naszych polskich wolontariuszy na Wolontariat Europejski.

Było nam niezmiernie miło móc brać udział w tym projekcie i życzymy organizatorom, by robili jeszcze więcej tak wartościowych projektów.