Akcje lokalne

Lubicie przyjemnie spędzać czas pomagając innym? W takim razie warto dołączyć do akcji lokalnych w ramach CIS! Działając wspólnie sporo można zmienić.
Na takie akcje składają się głównie działania społeczne, w trakcie których mieszkańcy Lublina będą wspólnie angażować się w życie poszczególnych miejsc oraz wydarzeń, jak na przykład odwiedzić lokalne schronisko dla zwierząt, uczestniczyć w akcji sprzątania świata czy celebrować razem po sąsiedzku nadchodzące święta. Takie działania mają za zadanie pokazać, że w czasie wolnym od szkoły, pracy czy innych obowiązków, można m.in. pomagać innym zupełnie bezinteresowanie i czerpać z tego niesamowitą satysfakcję!
Warto zwrócić uwagę, że podczas akcji lokalnych zostaną naturalnie włączone wątki edukacyjne, takie jak propagowanie celebracji czasu wolnego spędzanego w gronie najbliższych, promowanie dbania o środowisko oraz dobro wspólne, jak i poszerzenie wiedzy o wielokulturowości Lublina, czy jego historii .
W takiej inicjatywie może wziąć udział każda osoba niezależnie od wieku. Rodzice mogą zabrać ze sobą dzieci, a sąsiad zaprosić sąsiada. Można także przyjść samemu – ciekawe znajomości i emocje są gwarantowane! J